Najczęściej Zadawane Pytania

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych nam pytań. Jeśli brakuje odpowiedzi na jakieś pytanie - skontaktuj się z nami!

Aukcje ze szwajcarskich ubezpieczalni mają charakter przetargów. Nikt nie widzi cen oferowanych przez innych uczestników przetargu. Po zakończeniu przetargu informację o jego wygraniu otrzymuje osoba składająca najwyższą ofertę.
Każdy użytkownik samodzielnie decyduje i składa oferty. Należy się posiłkować cenami z rynku wtórnego na przykład polskiego lub niemieckiego, pamiętając, że auta ze Szwajcarii mają przeciętnie wyższą wartość niż auta z innych rynków. W przypadku wątpliwości służymy pomocą przy wycenie, zapraszamy do kontaktu.
Są dwie opcje. Pierwsza - zakup auta z aukcji widocznych na stronie głównej, druga - zakup auta ze szwajcarskich portali ogłoszeniowych. W przypadku aukcji, użytkownik sam składa oferty na dany pojazd / pojazdy. Aby licytować wymagane jest założenie konta na naszym portalu i jego aktywacja poprzez wpłatę zwrotnego wadium.

Wspieramy zakupy z tych portali: autoscout24.ch , tutti.ch, ricardo.ch.
W przypadku zakupu auta z ogłoszenia, należy wybrać odpowiedni pojazd / pojazdy i skontaktować się z nami w celu porady lub wyceny importu.
Po wygranej aukcji ubezpieczalnia ma do 30 dni roboczych na przyznanie auta (zwykle decyduje do tygodnia). Po przyznaniu auta i dokonaniu za nie opłaty, trafia pod dom klienta zazwyczaj w przeciągu trzech tygodni.
Wadium to nieoprocentowana kaucja zwrotna, mająca na celu zabezpieczenie przed nieodebraniem wylicytowanego pojazdu / pojazdów przez klienta. Wynosi 3000 PLN. Jest zwrotne w każdym przypadku, gdy klient odbiera i opłaca wylicytowany pojazd / pojazdy. Przepada w przypadku nieodebrania wylicytowanego pojazdu.
Wylicytowany pojazd trafia pod dom klienta, z kompletem dokumentów do rejestracji w Polsce, bez akcyzy. Aby wyliczyć koszty opłat i transportu korzystamy z zakładki Kalkulator - dostępnej dla zalogowanych i zaakceptowanych użytkowników.